Mesajı Okuyun
Old 27-02-2008, 13:57   #5
avukatzd

Sayın Akpunar'ın belirttiği bilgilere aynen katılıyorum. Hatta geçenlerde aleyhimize sonuçlanmış bir tazminat davasında davacı vekili birkaç gün içinde ilamlı icra takibi başlattı. Biz de bunu üzerine temyiz dilekçemizi tehir-i icra talepli olarak mahkemesine sunduk. mahkemenin talebimizle ilgili yazısı üzerine icra dairesine başvurduk. İcra Müdürlüğü ne kadar teminat yatırmamız gerektiğini belirledi.söz konusu teminat belirlenirken talebimizi yaptığımız günden itibaren 60 gün sonrasında borcun ne kadar olacağı hesaplanarak bir teminat yatırmamız istendi. söz konusu teminatı yatrıdığımız gibi tarafımıza 60 günlük süre verildi. Kendim bizzat yakın bir zamanda yaptığım için gelişim sürecini anlatmak istedim. gerçi kafamı kurcalayan birşey var. Mesela alacaklı vekili söz konusu ilamı Asliye Hukuk Mahkemelerinde geçerli olan 15 günlük temyiz süresi içinde takibe koysaydı ve biz herhangi bir icra takibiyle karşılaşma riskine binaen tehir-i icra talepli temyiz etseydik, söz konusu tehir-i icra talebimizi ortada bir icra takibi olmadığı için nereye sunacaktık ve söz konusu teminatı neresi belirleyecekti. bunu da düşünmüyor değilim. bu konuda fikri olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum.