Mesajı Okuyun
Old 23-12-2006, 19:03   #10
icra20

Sayın lawyer55 bende sizin görüşlerinize katılıyorum,bugün karar sizin talebiniz doğrultusunda çıkmıştır. Yarın siz bir dosyada gelip farzedelim benim dairemde bir talepte bulunursanız ve bende sizin bahsettiğiniz kararı gerekçe gösterip aynen uygulamaya kalkışırsam ve şayet borçlunun menkul mallarının borcu karşılamayacağını veya menkul malının olmadığını biliyorsanız veya müvekkilinizde alacağını alabilecek menkul mal yoktur gayrimenkulü vardır, bu malıda devredecektir diyerek sizden bir an önce önlem alınmasını talep etmesi halinde icra müdürünün karşısındaki tepkiniz ne olacaktı, ben sadece bundanönceki görüşümde bir örnek gösterdim bunları çoğaltabilir. Kanunen hacizler 3 gün içerisinde uygulanması lazım, sizce icra dairelerinin hali hazır durumu ile yoğun iş yükü ve haciz talepleri karşısında fiilen kanuna uyğun yerine getirmesi mümkünmüdür. Tabiki her borçlu kötü niyetli değildir, bu durumda borcunu cebri icra suretiyle neden ödüyor, kendi malı varsa bir an önce ödesin icralık olmasın,