Mesajı Okuyun
Old 26-07-2007, 17:35   #1
SMK38

Varsayılan haricen araba satımı

5 yıl önce haricen araba satımı yapılmış, arabaya ait satım parası ödenmiş, alıcı bu aracı 5 yıllık süre boyunca kullanmış çeşitli ekonomik nedenlerle arabaya ait vergiyi ise ödeyememiştir araba oldukça eskidir ve pazarcılıkda kullanılmaktadır ancak yakın zamanda araba bozulmuş ve çalışmamaktadır
satan taraf arabanın sahibi olarak kendisinin göründüğünü ileri sürerek borcun bir an önce ödenmesini istemektedir ve bununla beraber arabayı satacağını bu arabanın parasıyla borcu kapatıp kalanına da kendisinin el koyacağını söylemektedir
araba çalışmamakla birlikte içinde pazarcılıkta kulanılan birtakım eşyalar vardır satıcı içindekiler çıkarılmazsa içindekilerle beraber aracı satacağı tehdidinde bulunmaktadır
satım haricen olmakla beraber araba pazarcılıkta kullanıldığı için herkes bu satım ilişkisinden haberdardır
aracın parası ödenmiş ve vergi borcunu alıcı üstlenmiştir henüz ödeyemediğini ancak vergi dairesiyle görüşüp en kısa zamanda ödeyeceğini bildirmektedir
satıcı araç alıcının üzerinde görünmediği için yeni alacağı araca ve borca karşılık olarak araca el koyacağı tehdidinde bulunmaktadır
satımın haricen olması alıcının hukuken korunmasını engeller mi
alıcıya bu durumda ne yapmasını önerirdiniz
şimdiden teşekkürler