Mesajı Okuyun
Old 15-09-2009, 22:44   #40
Academic

Alıntı:
Yazan trajikomedya
forumun konusuna uygun yazılar yazan cesur bay ve bayanlara teşekkür ediyorum.
konumuz şu idi :
siz nasıl bir yaşlılık ümit ediyorsunuz?
masumane hayallerin, planların ve hesapların,amaçlanan farklı hayatların burada paylaşıldıkça tat kazanıcağını düşünüyorum...saygılarımla

Eskiden emekli olduğum zaman küçük ,sessiz sakin bir sahil kasabasında kitaplarla dolu bir ev hayal etmiştim. Ama şu an bunun için yaşlanmamı beklemeye gerek kalmadı. Aslında yaşlanmayı hiç ama hiç istemiyor ve akılma bile getirmek istemiyorum ama o gün bir gün gelecek.Yani uzun yaşayacaksam ki ailenin genetik özelliklerine bakılacak olursa öyle görünüyor gibi O zaman madem durumu değiştiremeyeceğiz o zaman sükunetle kabul edip keyfini çıkarmak lazım ve eğlenceli hale getirmek lazım sanırım.. o zaman belki şöyle bir yaşlılık hoş olabilir.. yine deniz, yine sahil, yine çalışmaya devam.. belki bir yer açarım o zaman belki bir pansiyon. senede bir kaç ay orda, değişik ülkelerden gelen insanlar olur. kızım arada bir torunları toplar gelir. eşim bir kenarda kesin uyukluyordur)) arada bir görmediğimiz ülkelere gider gezeriz. yaşlılığımız da sağlıklı , ruhu genç olsun o zaman..

ayak üstü kurulan yaşlılık hayali mde bu kadar olur. ben şimdi bunları yazarken eşim de restoran kısmını nda ben açarım diyor))kızım ise bana hiç bakmayın benim düzgün bir işim olur çok kalamam diyor)