Mesajı Okuyun
Old 19-06-2018, 15:46   #17
Nalezapon

Merhaba, özel mesaj ile e-mail adresimi size göndereceğim.

Şimdi bakıyorum da; en son güncellemeyi 3 yıl önce yapmışım. Yaşlandık. Madem gelmişim; ufak bir güncelleme daha yapayım.

3 yıldır acısıyla tatlısıyla aynı yerde çalışıyorum. Eğer yurt dışında yüksek lisans yapmayı planlayan var ise, size verebileceğim en önemli tavsiye, bunu yürekten söylüyorum, yüksek lisansı tamamladıktan sonra lütfen ilk tercihinizin İstanbul olmasına özen gösterin.

Farklı bir şehirde olduğum için çok sıkıntı çekiyorum. Alternatif çok az, iş imkanı çok sınırlı. Tek başıma büro açmaya da cesaretim yok. Son bir yıldır yaptığım başvuruları düşündüğümde; sanırım tanıdık eş dost olmayınca ve yaş aldıkça, benim için İstanbul'da nitelikli bir büroda iş imkanı bu saatten sonra zor gibi gözüküyor.

İstanbul'u tercih etmenizi tavsiye etme nedenim şöyle ki; İstanbul'da uluslararası faaliyetlerde bulunan hukuk bürosu sayısı bir hayli fazla. Bunu iş ilanlarına bakarak çok rahat doğrulayabilirsiniz. Böyle bürolarla şirket avukatı olarak pek çok defa çalışma fırsatı buldum. Uluslararası faaliyetlerin etkisinden olsa gerek; bahsettiğim bürolarda çalışan avukatlar, şu an bulunduğum şehirdeki avukatlara göre çok daha kurumsal, nazik, bilgili, çalışkan ve araştırmacılar ve dışarıdan hizmet alan biri olarak kendilerinden çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Eksikliklerimin en azından bir kısmını gösterdikleri için kendilerine minnettarım.