Mesajı Okuyun
Old 17-06-2007, 18:25   #5
lawyer_721

iki ay önceydi. ben büromda bir misafirimle ilgilenirken ilçe emniyet müdürlüğünden büromun telefonundan arandım. telefondaki ses: "müvekkiliniz olduğunu söyleyen x şahsı şu anda gözaltına alınmış, eğer gelmezseniz barodan bir avukat çağıracağız" dedi. ben de kalktım şehir dışındaki emniyet müdürlüğüne gittim. beni müvekkilimle görüştürdüler; ancak bugün ifadesini alamayacaklarını, başkomiserin kesin emri olduğunu bildirdiler. ben de o zaman niye çağırdınız, madem ki ifade almayacaksanız bana "ifade almadığınıza dair bir tutanak verin" dedim. polislerin bana cevabı "avukat bey bu etik değil, siz şimdiye kadar hiç böyle bir tutanak aldınız mı?" olmasın mı? ben de doğrudur bugüne kadar hiç böyle bir tutanak tutmadım, ama çağrı üzerine gittiğim hiçbir yerde bana bugün git yarın gel denilmedi. savcı, komiser ve ifadeyi alan polislerin telefon trafiğinden sonra ifadeyi sonunda aldılar almasına ancak saat 19.30'u geçtiğinden geceyi ilçede geçirmek zorunda kaldım. yani anlayacağınız benim isteğim de gerçekleşti, komiserin isteği de