Mesajı Okuyun
Old 18-02-2023, 22:46   #1
avbsr91

Varsayılan Dubleks daire-elektrik su abonelik şikayet

Meslektaşlarım merhaba. Bu sefer terzi sökük misali kendimle alakalı bir soru için yardımlarınızı rica ediyorum. Oturduğumuz daire dubleksmiş,ev sahibimiz tarafından bölünerek ayrılmış. Ama iskan alımından sonra yapılmış,ayrıca bir elektrik-su-doğalgaz aboneliği bulunmuyor. Biz kiralamayı yaptıktan sonra böyle bir durum olduğunu öğrenmiştik,ev sahibimiz yurtdışında,3 seneden beri de boş duruyordu. Ancak şu an akrabalarının geçici olarak oturacağını söyledi ve akrabaları buraya taşındı. Bizim dairemize doğalgaz bağlanırken ekipler bunu fark edip ayrı üyelik gerekmesi sebebi ile aradaki bağlantı borularını kesmişlerdi. Bu sebeple şu an doğalgaz bağlantısı bulunmuyor. Ancak yukarıdaki dairenin de suyu ve elektriği açık ve bizim sayacımıza bağlı.Ayrı ayrı kullanım tespit edebilmemin bir yolunu araştırdığım kadarıyla bulamadım. Ortalama tüketim miktarımız belli ona göre asan miktarı hesaplayıp ödeme yapmaları konusunda konuşmuştuk ancak şu an ödemede yapmıyorlar. Anlayacağınız zor durumda kaldık.

Bu durumda ne yapabilirim? Bu usulsüz kullanımı nereye şikayet edebilirim?

Konu İle ilgili bilgisi olan meslektasim var ize dönüşü ricası ile

İyi akşamlar dilerim