Mesajı Okuyun
Old 04-07-2011, 11:05   #6
Av.Özlem AKALIN

Cengiz bey avukat arkadaşım aracılığıyla takip edip etmediğim hususunda her hangi bir bilgi verdiğimi sanmıyorum.

Ayrıca sorumda borcumu ödedim diyen kişiye ceza verilmesinden bahsetmiyorum.

Biliyorsunuz ki savunma sınırlarının aşılmış olmasıyla ilgili çok sayıda karar var. Ayrıca hiç tanımadığınız bir kişiye para yatırtılıp, o tanımadığınız kişinin şirket adına size vekalet ücreti havalesi yapması, bu kişinin muhasebede görevli olduğu söylendiğinden parayı kabul etmeniz ve açılan davada benim talimatım ile 3. kişi olan tanımadığım şahsa para yatırıldığı söylenerek bir de bu konudaki dekontların sunulması karşısında karşı tarafın iyi niyetli olduğunu düşünmek imkansız olduğu gibi Mahkemeye gerçeğe aykırı beyanda bulunulduğundan her hangi bir şikayette bullunup bulunamayacağımı soruyorum.

Kanunda düzenlenmeyen asli müdahale dahi Huk. Gen. Kurul kararı ile ortaya çıkabildiği ve bizzat Gen. Kurulca bu husus dile getirildiği halde yalnız ve yalnız kanun maddeleri ile hukukun yürüdüğünü söylersek içtihat kavramını yok saymış oluyoruz.

Ben bu tür bir durumla karşı karşıya kalmış bir meslektaşım olup olmadığını soruyorum.