Mesajı Okuyun
Old 01-08-2010, 23:10   #1
Konuk

Varsayılan Esimden bosanma ve mal paylasimi

Selamlar.
52 yasinda, 30 yillik evli bir kadinim. Iki tane cocugum var, biri 29 yasinda (kiz) digeri 18 yasinda (erkek). Esimle yillardir suregelen anlasmazligimiz artik sabredilemez noktaya ulasti. Yillardir gordugum maddi ve manevi siddeti artik kaldiramiyorum. Esimin cocuklarimin ve evimizin huzurunu kacirmasindan artik usandim.

11 sene once bir ev aldik, bu evi aldigimizda esimin eve olan katkisi sadece 6000 mark idi. Geri kalan miktar (yaklasik 15000 mark) borctu ve kizimla birlikte calisarak bu borcu odedik.

Ben simdi esimi bosasam esim evimden herhangi bir hak iddia edebilir mi? (bu arada evin tapusu benim uzerime) Esim su an calismiyor ve ben de apartmanlarda merdiven silerek evimizin gecimini sagliyorum. Esim emekli maasindan gonlune gore eve katki yapiyor. Bazi aylar hic yapmiyor bile diyebilirim. Oglumla arasi cok gergin. Oglum herhangi bir delilik yapacak diye korkuyorum cunku babasini hic sevmiyor. Kizim zaten evli.

Lutfen bana bir yol gosterin, istedigim tek sey bu kadar emek verdigim evimden olmamak, sokakta kalmamak.

Ilginiz icin cok tesekkur ederim.
Nurcan