Mesajı Okuyun
Old 15-07-2015, 13:59   #8
Stj. Av. Oya

Sayın Meslektaşlarım, konu hakkında yeni bilgi sahibi oluyorum ve eksik ya da yanlış kanaat edinmemek için sizlere bir kaç sorum olacak:

Müvekkilim 2011 Şubat ayında Afyon'daki tesislerine giderek bir devre tatil sözleşmesi imzalamış, sözleşmedeki yetkili yer Ankara, müvekkilimin adresi Antalya. Sözleşmede belirlenen taksitlerin tümü ödenmiş. Bedelin %30unun ödenmesinden itibaren "24 ay işgünü" içinde teslim edileceği yazılmış ancak hala teslim yok, devre tatilden hiç yararlanılmamış. (ay işgünü yazıyor sözleşmede, sanırım sehven işgünü ibaresi kalmış.)

Sorum şu; Yargıtay Kararlarında bulduğum kadarı ile halen tatilden hiç faydalanılmadığı için cayma hakkımız var, tüketici mahkemesinde dava açıp sözleşmeden caymak istediğimizi ve ödenen bedelin iadesini talep edebiliriz, haklı mıyım?

Ayrıca müvekkil ödediği bedellerin iadesini talep ettiği için tüketici mahkemesinde davayı açmalıyım diye düşündüm ama asliye hukukta sebepsiz zenginleşmeden kaynaklanan dava olması gerektiğine ilişkin de bir şeyler okudum?

Son olarak da yetkili yerin Ankara olduğu kanaatindeyim, sizin de görüşlerinizi beklerim. (Afyon-Antalya-Ankara)

Teşekkürler.