Mesajı Okuyun
Old 22-04-2010, 15:45   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka davası açtım ikametgahını değiştirmiş haklarım için ne yapmalıyım?

Merhaba;

Eşimle uzun dönemden beri ayrıyız.Tedbir nafakası için dava açtım ilk duruşmada 400 tl verildi icraya koydurdum.Bana ve oğluma telefon,mail ve arkadaşlık sitelerinde ki profil bilgilerinde hakaretleri mevcuttu ben bunları alarak savcılığa suç duyurusunda bulundum dava açıldı ve ekim ayına duruşma verildi.Eşim beni evden attı çocuğumu boşanma kağıdına imza atmadan göstermeyeceğini ve vermeyeceğini söyledi bende ailesinin yanından oğlumu alarak ailemin yanına geçtim eşim bu dönemde evi annesini adına kayıtlı bir eve taşıdı oğlumun ve benim eşylarımı istediğimde doğum masraflarını vermeden yada boşanma kağıdına imza atmadan alamayacağımı bana mail yoluyla bildirdi.Eşim şu anda malulen emekli sadece emekli maaşı var kendi adına birşey yok ailesinin adına herşey.9 ay sonra bana annesi oğlumun ve benim eşyalarımı alabileceğimi söyledi bende hakkımızı davalar sonunda alacağımızı ilettim sonradan öğrendim eşim başka bir şehire yerleşmiş bunu bana ailesi yada eşim belirtmedi.İkametgahını bilmiyorum mayısın 5'inde duruşmam var tedbir nafakası için ailesinin evine gönderebilirmiyim tebligatları ayrıca bana haber verilmeden eşyaları farklı bir şehre götürmesi suç olabilir mi?Ne yapacağımı bilemiyorum ben.Elimde birşey yok aldatan o,darpta bulunan o,hakaret eden o hepsi belgeli ama birşey yapamıyorum.Oğluma bile hakaret etti eşim.Boşanma davasını açamıyorum açsamda birşey elde edememekten kokuyorum 20000 tl'ye yakın altınım vardı güvendim al dedim sevdim şimdi oğlum için mücadele ediyorum ona bir ev almak için çabalıyorum ondan alabileceğim miktarları oğlumun hesabına yatırıcam hep açtım dedi davayı açmamış yapmamış kaçtı işte bitti dimi herşey ben kaybettim değil mi?Lütfen ne olur yol gösterin bana dayanamıyorum artık ben 28 yaşındayım ama bittim artık çok yoruldum.Oğlumu aramadı sormadı görmedi istemiyor dedi başka insanlara benden değil diye benim oğlum 10 aylıkken verdim bunu da mahkemeye ama yok bişiy yok.Hakaret davasında para cezası alır diyorlar bulunursa bu benim içimi rahatlatmayacak ki.Ben oğluma ne dicem ilerde senin baban bunu dedi bişiy yapamadım mı dicem.Lütfen yardım edin ne olur çok yoruldum ben.Tşk.