Mesajı Okuyun
Old 16-03-2012, 17:24   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan karışık boşanma
eşim sürekli bana boşanma davası açıyor ve feragat ediyor şuan ayrı yaşıyoruz tekrar boşanma açaçak hakim böyle sürekli dava açıp feragat eden birinin boşanma davasını kabul edermi ben boşanmak istemiyorum birde avukatı 3 yıl ayrı yaşa direk boşanırsın demiş oda benden 2.5 yıldır ayrı yaşıyor ne yaptıysam yanına almadı yanına gitmiyeyim diye evli ablasıyla yaşıyor dediğim gibi bu aradada boşanma açıyor o boşanmadan feragat ediyor 3 yılı doldurunca boşanma açarsa direk boşanma olurmu bu feragat ettiği boşanma davaları hangi taraf için yararlı olur ne yapmam lazım ben boşanmak istemiyorum beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Sayın konuk,
Eşlerden birinin açtığı boşanma davasının herhangi bir nedenle reddi halinde, bu kararın kesinleşmesinden sonra eşler biraraya gelmemişler ise, 3 yılın geçmesinden sonra yeniden açılacak davada boşanmaya karar verilir. Ancak bu durum, eşinizin boşanmaya yol açan kusurlu hareketleri nedeniyle tazminat ve nafaka talep etmenize engel değildir. Yine boşanmadan sonra edinilmiş mallardaki katkınızı da ayrı bir dava ile isteyebilirsiniz.
Davanızı bir avukattan doğrudan profesyonel hukuki yardım alarak takip ederseniz, haklarınızı tam olarak ve kısa zamanda alabilirsiniz.