Mesajı Okuyun
Old 14-04-2021, 09:43   #1
Konuk

Varsayılan Kesinleşmiş Karar ve Eve dön ihtarı

siteniz için teşekkür ederim sitede yazmış olduğunuz cevapları inceledim bir cevap bulumadığım için size yazıyorum vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim

28.02.2020 tarihinde xxx 2,5 yıldır süren boşanma davam red kararıyla sonuçlandı ben davacı erkek davalı idi son duruşmada eşim hakime hanıma affeteme olayları ile ilgili davamızın süreci red yönünde çıkacağı anlaşılınca davalı eşim ayrı yaşama kararı çıkartılmasını talep etti ben mahkemeye zaten ayrı yaşıyoruz ve boşanmak istiyorum dedim mahkeme gerekli evrakları inceledikten sonra boşanma davasını red etti. ve karar boşanma davasının reddi ile sonuçlandı gerekçeli kararımız yazıldı ve karar itiraz etmediğimizden kesinleşti.
sorum

1 davalı eşim mahkemeden sonra telefon numuarasını değiştirmiş, hiç bir şekilde uluşamıyorum. eşime resmi olarak nasıl uluşabilirim

2- tekrar dava açabilmem için 3 yıl beklemem gerekiyormuş, Davalı eşim duruşma bittikten sonra dışarda sadakat yükümlülüğü karar kesinleştikten sonra başlar ben bu süreçte sana 4 ay sonra eve dön ihtarı göndereğim ve 2 ay içinde senen dönmem gerekir dedi bu yüzden ayrı yaşama kararı istedim ama sen kabul etmedin dedi ve ben aile birliğini tekrar kurmak için evi tekrar kuracağım bu zaman geçtikten sonra seni davet edeceğim dedi eve dönmezsen terke ve sadakat yükümlülüğüne dayalı dava açacağım yaptığım tüm masrafları mahkemede senden talep edeceğim dedi böyle bir dava açabilir mi ( bu sözlerinden sonra konuşmadık telefonunu değiştirmiş )

yaptığı masrafları benden talep edebilir mi ( kira- eşyaları hepsi yeniden kurulacak evle ilgili tüm giderler )

3- ben eve dönmek istemiyorum eve dönmezsem eşim benim hakkımda maddi manevi tazminat davası açabilir mi ( ayrı yaşama kararını red ettiğim için