Mesajı Okuyun
Old 30-03-2023, 10:28   #1
Konuk

Varsayılan mal paylaşımı ,ispat

merhabalar, şuan oturduğumuz evi evlendikten 3 ay sonra 2012 yılında 60 bin tl ye almışdık, benim evlenmeden önce bir arabam vardı, altınlarım vardı,evlenmeden önce çalışıyordum, ben arabamı altınlarımı satıp bir ev almak istemişdim .evi buldum altınlarımıda 30 bin tl ye sattım ama arabamı o an satamadım, mecburen 30 bin tl konut kredisine başvurmuşdum bende kredi onaylandıktan sonra arabamı 30 bin tl ye satabildim. bende 3 yıllığına çektiğim krediyi elimdeki bu parayla ödedim. eşim internet bankacılığını bildiği için her ay elden ona veriyordum oda kendi hesabından kredi taksidini yatırıyordu. şimdi eşim kredi taksitlerini ben ödedim diye kendi hesabından dekontları gösteriyor ama ben bu parayı her ay ona elden verdiğim için ispat edemiyorum. bu durumda eşim bu evden hak sahibi olabiliyormu, ben bunu nasıl ispat edebilirim. ben arabamın satış belgesini ve altınlarımın kuyumcuda bozduğum dekontlarıda gösteriyorum ama ortada çekilen kredi olunca ben ispat edemiyorum. bu konuda bana yol gösterebilirseniz çok sevinirim. teşekkürler. hepinizden Allah razı olsun .