Mesajı Okuyun
Old 17-10-2014, 16:51   #8
Admin

Bugün ilk kez ben de kullandım opet anahtarlığı izlenimimi paylaşmak istedim:

Öncelikle sistem söylendiği gibi işliyor, sadece anahtarlığı görevliye veriyorsunuz, benzini alıyorsunuz ve gidiyorsunuz. Başka hiçbir bürokrasisi yok. Benzin alındıktan sonra pompadaki yazar kasa normal benzin alımlarındaki gibi fiş basıyor ve fişi size veriyorlar. Dolayısıyla serbest avukatsanız ve gideri masraf olarak işliyorsanız bu fişi işleyebilirsiniz. Fiş düzenlendiği için ayrıca bir fatura düzenlemesi olacağını veya olsa bile bunun adresinize geleceğini sanmıyorum. Belki baro kart kontrol paneli içinde fatura görüntüleniyor ve basılıyor olabilir onu bilmiyorum? (Şu ana dek ben de görüntülenen bir fatura da olmadı).

Ben kendi adıma anında fiş verilmesini, sonradan fatura gelmesine zaten tercih ederim o nedenle sistemin bu çalışma şekli benim hoşuma gitti.

Eğer petrol ofisinden barokartla indirimli benzin alıyorsanız, oranın aksine Opet'te pompa fiyatında anında indirim olmadığını hatırlatayım. PO'de kartı pompaya okuttuğunuzda benzinin fiyatı anında iniyor ve siz indirimli olarak alıyorsunuz. Opet'te ise benzini alırken normal fiyattan alıyorsunuz ve barokart bakiyenizden bu fiyat düşüyor ancak daha sonra hemen %5'i barokart bakiyenize iade oluyor. Mesela 50-TL'lik benzin aldıysanız barokart hesap ekstresinde
Alıntı:
- 50-TL opet benzin harcaması
+2.5-TL indirim iadesi
şeklinde görüyorsunuz. İndirim miktarı PO'dakinden de fazla olduğundan daha cazip bir sistem ama PO'da ödemeyi her türlü (nakit, kredi kartı vs.) yapabilme şansınız var, Opet'te bu indirimden yararlanabilmek için mutlaka opet anahtarlığını kullanmanız ve böylece ödemenin barokart bakiyenizden düşülmesini sağlamanız gerekiyor. Opet'in avantajı da ödemeyle uğraşmıyorsunuz, benzini aldıktan sonra imza vs. hiçbir şey de atmıyorsunuz hemen yola devam edebiliyorsunuz.

Ben oldukça beğendiğimi söylemeliyim. Şu anda izlenimim çok olumlu ancak umarım kullanım arttıktan sonra indirim miktarında azalma olmaz diye de temennimi (ve endişemi) paylaşmalıyım.

Sistemi düşünen ve hayata geçirenlere teşekkürler!