Mesajı Okuyun
Old 15-05-2009, 23:06   #108
Gülümse

Karar Beni avukat yaktı

Bizim şirkette çalışan bir Samsunlu var. Adam ilk işe başladığında peşmurde dolaşırdı. Sonra baktım adamcağınız eli yüzü üstü başı düzeldi, en önemlisi yüzü gülmeye başladı. Anladık ki ayrıldığı eşi eve dönmüş yeniden evlenmişler.

Adama ne zaman eşini sorsam, yüzü gülüyor. Belli ki karısını seviyor. Merak edip neden eşinden ayrıldıklarını sordum. Gülerek “Beni bizim avukat yaktı” dedi...

Efendim bizim Samsunlu, İstanbul’a gelip buraya yerleşmek istemiş. Ama karısı diretmiş olmaz demiş, orası büyük yer bizi yutar, geçinemeyiz, üstelik orada hep senin arkabaların var beni ezer. Ben buralardan memnunum düzenimi bozup gelemem.

Eee bizim Samsunlunun bir kadın tarafından yönetilmek kanına dokunmuş, çekmiş resti; Eğer benimle İstanbul’a gelmezsen seni boşarım demiş. Karadeniz kadını da az değildir hani, o da boşarsan boşa benden daha alasını bulacak halin yok ya demiş.

Eh bizim ki o kızgınlıkla avukata boşanmak için başvurmuş. Eee dedim sonra ne oldu ? Ya abla sorma dedi, bizim avukat hiç beklemezdim ama becerikli çıktı bir celsede boşattırdı bizi. Onda gurur, bende gurur ayrı düştük. Neyse oğlan hastalandı da bizim hanım geri geldi... Yoksa bizim avukat yüzünden karıdan olmuştuk dedi...

İlgililere duyrulur ☺