Mesajı Okuyun
Old 24-03-2007, 02:12   #19
Kemal Yıldırım

Olumlu Keyifle okudum...

Alıntı:
2020 yılında da adalet.org un bir vakıf haline gelerek bir gerçek binaya taşınmasını düşlüyorum.Orada onlarca hukukçu ve bilişimcinin bir araya gelerek hukukçuların ihtiyaç duyacakları her türlü bilgiyi ücretsiz olarak üretmelerini ve paylaşmalarını ve bunu en iyi teknolojiyle onlara sunmalarını hayal ediyorum. 2O yıl sonra bilgisayar ve internet de değişecek.Web sayfası ve bunun gibi şeyler tarih olacak.Belki daha ilerisinde bilgiye dayalı meslekler bile kalkacak.Bir ütopik düşünce olarak ileri sürsem de gelecekte insan beyniyle bir şekilde ikili bir iletişim kurulacak yani bilgi alınacak ve bilgi verilecek,beynin arama ,hatırlama yöntemleri teknik müdahaleler ile geliştirilecek.Bunun sonucunda hiç kimsenin hukukçu,doktor,mühendis olması için hukuk fakültesi bitirmesi gerekmeyecek.Ve belki binlerce Marodana bile yaratılabilecek.Beyine bilgi aktarıp aktif edebilecek bir araç her şeyi halledebilecek.Ben o günleri görmek istemiyorum ve yaşım itibariyle de görmeyeceğim için kendimi mutlu sayıyorum.Çünkü insanlar, yarısı bilgisayar olan varlıklara dönüşecekler.Ve bu gün bu ütopik dediğimiz şeylerin gerçekleşmesi için insanlar gece gündüz çalışıyorlar.

Hayran kaldım. Emeği geçenlere teşekkürler...

Saygılar...