Mesajı Okuyun
Old 09-01-2007, 21:08   #5
calikusu_kamuran

Varsayılan Ne güzel demişler, güzel gören güzel düşünür...

Syn. Armağan Konyalı insanı anlamak güzel elbette....Ama insan yoruluyor yani.... Anlatamayınca, anlatmak için uzun uzadıya yazmak inanın insanı yoruyor....Ya uzun yazmayı geçtim küçücük bir şeyi neden anlatamıyorum diye kendime kızıyorum.....O yüzden artık kendimi az yormaya karar verdim....tabi bunu yapabilirsem.....İnsanın beyin enerjisi bazen yükselir bir şekilde dışa yansıtmak istersin ......ve yansıtırken yorulursun.....belki böylece hafifler insan ama........Anlaşılmak daha güzel olsa gerek ya..................Örneğin sizinle şu an konunun ufak bir kısmında anlaşabilmişsek ve önemlisi Işıl Yılmaz ile.....TASVİR ADLI KONU altında en azından MUHALEFET KÜLTÜRÜ içinde olmadığım hususunda anlaşmışsak ne mutlu bize.......Felsefe muhafet kültürü değildir imkan elveriyorsa..... bir kişinin beyninde oluşmuş bir kavramı-düşünceyi bir başkasına anlatma-kavratma eyleminden ibarettir.....ÖNEMLİ OLAN BENİMSENMESİ DEĞİL ÖNEMLİ OLAN KARŞI TARAFÇA ANLAŞILMIŞ OLMASIDIR ki bir gün bir yerde bir imkan olarak o kişice bu düşünce kullanılabilsin.....

Bizler karşılıklı olarak bu amaç içinde olmalıyız.....Zaten anladığım kadarıyla amaç sanki burada da budur.
Sevgilerimle...Güzel düşünen güzel yanını görür de olurdu...yukarıdaki başlık sanırım.