Mesajı Okuyun
Old 18-12-2006, 23:45   #24
Kavaz

Varsayılan ???

Alıntı:
Yazan Ayşegül Kanat
Sayın İlkinç, yasalarda kadın ve erkekler "bayan" ve "erkekler" olarak mı geçiyor? Neden "bayanlar ve baylar" değil?

Kadınlar "baymak" fiilinden türeyen "bayanlar" değil, hayatın neşesi ve heyecanıdır.Kendimize hakaret etmeyelim lütfen. Saygılar

Eminimki benim bu amaçla söylemediğimi biliyorsunuzdur.Kadın demektense bayan demek daha kibar geldiği için o şekilde yazdım.Bu konuda teknik bir durum olabileceğin düşünmedim.Ayrıca erkeklere kaba derken de; herkes kabalık tabirini dilediği gibi anlayabilir ama kesinlikle kast ettiğim odunluk,kalaslık gibi hakaret içerikli sözler değildir.Örneğin; en basitinden anatomik olarak bakıldığında erkek kemiklerinin daha kalın,daha sert,daha kaba olduğu görülebilirken,kadın(Sayın Kanat ve Sayın Ergin uyarınızı dikkate aldım ve düzelttim) kemiklerinin daha ince olduğu görülür.Kaldı ki sadece fiziki özellikler bakımından değil,duygusal özellikler bakımından da kadının çok daha ince olduğunu düşünüyorum.Kabalık veya narinlik derken bunları demek istedim.Saygılar...