Mesajı Okuyun
Old 29-10-2007, 14:21   #25
Av.Nur

Stajyer Avukat yanında staj yaptığı Avukattan bir iş öğreniyor, o zaman bu şekilde geleceğine yatırım yaparken ve bu ücretsiz eğitimi alırken bir de ücret mi ödenmeli gibi bir yaklaşımı, ben de seneler seneler önce kendi stajımda yaşamıştım.
Ancak bu öğrendiğim iddia edilen işlerin içine, daha ilk başladığım gün, bir toz bezinin nasıl nemlendirilerek toz alınacağı konusu ile başlanınca çok tuhaf hissetttiğimi itiraf etmeliyim.
Bu şekilde kısa süre çalışıp sonra bir başka Avukat yanında staja devam ettim, tabii staj Avukatımı değiştirmenin işlemleri de cabası oldu. Stajımı tamamladığım Avukatın yanında iken, dosyaları incelemek, dilekçe hazırlanması, duruşma deneyimi, müvekkil ile görüşme v.b gibi işlerde deneyim yanında ücret de aldım. Hatta bunu hiç konuşmamıştık, amacım sadece o tuhaf toz bezinden kurtulmaktı.

Bence bu konu Barolara sunularak, ne yapılabileceği konusunda görüşler toplayacak bir çalışma yapılmalı. Bir sene az zaman değil. Belki yaptığı işler ile ilgili olarak belli bir ücretin ödenmesi ya da sadece sigortasının ödenmesi gibi öneriler olabilir.