Mesajı Okuyun
Old 28-08-2007, 20:02   #3
eliferdogan

Bu durum gerçekten çok can sıkıcı. Molierac'ın İstanbul Barosu ajandalarında yer alan bir sözü var. "Kimseye, ne müvekkile, ne hakime, hele ne iktidara tabiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. EN KIDEMSİZİN, EN KIDEMLİDEN VEYA İSİM YAPMIŞ OLANDAN FARKI YOKTUR. AVUKATLAR KÖLE KULLANMADILAR, FAKAT EFENDİLERİ DE OLMADI." Bu söz her yerde yeralır, ancak staj döneminde ve mesleğin ilk yıllarında bir çok avukat köle gibi kullanılır. Ben bu konuda çok şanslıydım. Stajımı mükemmel bir yerde yaptım. Her zaman saygı ve sevgi gördüm, emeğim sömürülmedi. Burada saygıyla anmak istediğim Av. Halil ALDIRMAZ hem bilgisini hem deneyimlerini benimle paylaştı. Fikirlerime önem verdi. Beni her zaman teşvik etti, abilik yaptı. Burada kendisine bir kez daha çok teşekkür ediyorum. İnşallah tüm stajyer arkadaşlar benim kadar şanslı olur. Ancak maalesef köle kullanan avukatlar çok fazla onlardan da tek ricam stajyer arkadaşların meslektaşlarımız olacağını unutmamaları.