Mesajı Okuyun
Old 13-09-2011, 04:58   #1
Gurbetci

Varsayılan Davayı nerede açayım maddi manevi güçlük içindeyim, çocuklarımı ve haklarımı istiyorum..

Bilgileriniz icin simdiden tesekkür ederim cok ihtiyacim var...
Ben resit olmadan ailemin izni ile evlendim ve 14 yillik evliyim almanyada yasiyorum iki cocugum var...
11. yildan sonra aramizdaki gecimsizlik arrti ve cekinilmez bir hal aldi alkol ve esrar kullaniyordu kimselere bi sey söleyemve cektim ailem cocuklarim derken bundan sonrasinda dayanamacagimi anladim ayrilmak istedigimi söledim oda bnde istiyorum anlasmali bosanicaz bnim cünkü kimsem yok burda ve yeterli almancamda yok cocuklarimda var insan gibi ayrilalim die bekledim 2 sene oyaladi bu süre icersinde iyiyiden iyiye kötüye gitti her sey siddet gördüm rapor almadim ve son siddete ugradigimda polise gittim evden uzaklastirildi ve cocuklarimin gecimini saglamak icin hc bi yardimi olmadi 7 aydir yani ne halin varsa gör dedi bundan sonra nafaka davasi actim mahkemem var yakin tarihlerde karar olumlu olur die bekliyorum alman kanunlarina göre burda bir sorun yok .. biz halen dava falan acmis deiliz üzerinde kayitli mallar var evligimiz icinde aldigimiz ve bunlari Türkiyeye gidip elden cikarmis ve pisikolojik olarak baski uyguluyor alicam cocuklari sunu yapicam bunu yapicam arti yalan sölüyor.. burda bir sene ayri kalmam gerekiyormus avukatimda yardimci olmuyor Türk hukunu bilmiyorum diyor siddetten dolayi mahkeme görüldü bn hakli bulunmadim madur durumdayim ama hakkimi aramak istiyorum fakat masraflar cok tutuyor bu seferde cocuklarimin ihtiyaclarini karsilayamiyorum ailesi ile birlesip beni cöketiceklerini sölüyorlar ve yapiyorlarda anlatmaya calistim durumumu bn nerde dava acsam benm icin daha iyi olur egerki ben burda dava acarsam ki dedigim gibi masraflar burda daha daha yüksek oluyor Egerki Türkiyede acsam ona mahkemeden gelen mektuplara cvp vermicegini sölüyor varmidir böle bir sey .. mallar icin bisi yapabiliyormuyum... Darireyi ve arsalari sattigini biliyorum ama nereye yatirdi gelen miktari bilmiyorum bana ne olur bil yol gösterin cocuk yasta evlenip emek verip sonrada iki yavrumla böle haklarin söz edildigi ülkde madur kalmak zoruma gidiyor.. Tesekür ederim..