Mesajı Okuyun
Old 25-08-2010, 13:53   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
malesef temyize göndermedik.verilen bu kararlar yüzünden korktum açıkçası birde ordan beni borçlu çıkarırlar diye düşündüm karşı tarafa. hakim bu kararları verdiyse.orada ne olurdu allah bilir.belki iyi bi karar gelirdi ama vermedim işte..hakim zaten olmadık bir sürü tuhaf kararlar verdi.benim hastane doğum masraflarımı bile karşı tarafa ödeme kararı vermedi.olmadık bir şekilde nafakamı düşürdü baştan itibaren.üstelik beni onunla bir suçlu ilan etti.aynı seviyede kusurlu gösterdi.tazminat beklerken bu kararı verdi..yaşadığım gördüğüm eziyetleri göstermeme rağmen.tabi karşı tarafta boş durmadı yalan yanlış doldurdu herşeyi...oğlum küçük olmasına karşın görme sürelerini uzattı.uzun müdddet anneden ayrı kalamayacağını bildiği halde belki bunu yaptı bunları yapan hakim: birde bayan yani ben beni anlar diye sevinmiştim baştan bayan olduğu için ama bütün verdiği kararlar bnm zararıma oldu.herneyse ben şimdi bu nafakaları icrada olsa alamıyorum yani doğrumu anladım.onlar benden alıyorlar fazla ödediklerini.birde dediğim gibi bu doğum masraflarım için sonradan açabileceğim bir dava olurmu.yani masraflarımı alabilirmiyim.bu masrafları zaten bana ödemsi gerekmiyormuydu karşı tarafın.?ben sadece olduğum gibi kaldım hiçbir gelirim yok sadece mahkemenin verdiği 370tl okadar.tüm bu yaşadıklarımın yanına o zahmetsiz bana eziyet ederek çocuk görüyor.yardımınız için teşekkürler şimdiden.kolay gelsin.

Davanızı bir avukat vasıtasıyla takip etmediğiniz anlaşılmaktadır. Bu alanda tüm katılımcılara mutlaka bir avukattan profesyonel destek alınmasını önermekteyiz. Aksi takdirde telafisi mümkün olmayan hak kayıpları oluşmaktadır.

Temyiz etmek tabii ki lehinize olacaktı. Aleyhe temyiz yasağı vardır. Yani siz bir kararı temyiz ederseniz, karşı taraf temyiz etmezse, Yargıtay kararı sizin aleyhinize bozamaz. "Doğum masrafı" adı altında bir talep olamaz. Olsa olsa maddi ve manevi tazminat talep edebilirdiniz. Bunları da talep etmediğiniz anlaşılmaktadır.

Yapmanız gereken şey, dava dosyası ile birlikte bir avukata gidip yüzyüze konuşarak yapılacak şeyleri(varsa)tartışmalısınız.