Mesajı Okuyun
Old 18-06-2007, 15:55   #1
buketoz

Varsayılan İnkar Tazminatı İçin İcra Emrine Gerek Var mıdır? Dosya Hesabına Dahil Midir?

İcra takibinde alacaklı olduğumuz bir dosya ile ilgili olarak
1. Dosya itiraza uğradı. itirazın kaldırılması davası açıldı lehimize %40 verildi.(benden önceki avukat kararı dosyaya sunmuş ancak ayrıca %40 için icra emri düzenlememiş, fakat dosya hesabında %40 var)
2. Menfi tespit davası açıldı kaybedildi lehimize %40 verildi.(Bu %40 karar kesinlkeşmediği için takibe konulamadı. Karar dosyada mevcut)
3. İcra dairesinin çıkarmış olduğu hesaptaki faizin yanlış uygulandığı konusunda şikayet yapıldı. Faizin yanlış uygulanmış olduğu ortaya çıktı.
Benim sorum şu: İcra dairesi yapmış olduğu tüm hesaplarda 1. %40ı borca dahil etmiş. Ancak şikayet nedeniyle dosya borcu hesaplanırken bilirkişi hiçbir şekilde bu %40ı dikkate almadı. sadece faize ilişkin itiraz olması nedeniyle faizi hesapladı. Bu kararı dosyaya sundum ve hesap çıkarılmasını talep ettim.
İcra dairesi bu hesabı çıkarırken %40 ları dikkate alacak mı yoksa icra emri gönderilmemiş diye onları hesaba katmayacak mı?%40ın dikkate alınması için mutlaka icra emri gönderilmesine gerek var mıdır yoksa kararı sunmak yeterli midir? Saygılarımla