Mesajı Okuyun
Old 13-06-2022, 20:25   #1
lexcommissoria

Varsayılan Tüketicinin Lehine Olan THH Kararını İcraya Koyma

Merhaba değerli meslektaşlarım, staj dönemindeyken bir ürün (tv) hakkında Tüketci Hakem Heyetine başvuruda bulunmuştum.Lehimize karar verildi.Ancak o zamanlar biraz acemi olduğumdan dolayı tüketici hakem heyetine başvururken faize değinmemiştim.Zaten ilk amacımız kullanılmamış ürün olarak sattıkları tvnin kullanılmış ve eski model olduğunu gördükten sonra ayıpsız bir benzeri ile değişimini istemekti.Tüketici Hakem Heyeti de kararında önce ayıpsız bir benzeri ile değiştirilmesini bu mümkün olmadığı takdirde iik m.24 ün uygulanmasına karar verdi.Bunun yanında 15 tl lik tebligat ücretinin de karşı taraftan alınmasına karar verdi.Şimdi bu belgede karar verilen her şeyi icraya koyacağım.Fakat takibin belli bir aşamasına gelmeme rağmen alacak kalemi aşamasında takıldım.Alacak kalemini kaydederken amacımız ilk önce tvyi almak olduğu için alacak türüne mal yazmayacak mıyız? alacak açıklamasına da ayıpsız bir benzeti ile değişim bu mümkün olmadığı takdirde iik m.24 diye belirtmem mi gerekiyor?Yoksa asıl alacak yazıp devam mı etmeliyim?Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.