Konu: Evlat Edinme
Mesajı Okuyun
Old 23-10-2010, 00:28   #3
Nur Deniz

Yanıtınız için çok teşekkür ederim Özge Hanım,

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=33136

Yukarıda linkini verdiğim forumda, bir yıllık eğitim ve bakımdan sonra, koruyucu ailenin arasında bağ kurduğu çocuktan ayrılmak zorunda kaldığı yazılmış.Bütün herşey yolundaysa, aynı çocuğu evlatlık edinememe gibi bir sıkıntı olabilir mi acaba? Bu davanın sonucunu bilmek güzel olabilirdi.

Sanıyorum çocuklar arasında farklı cinsiyetler de sorun çıkarmaz diye bir çıkarım mantıksız olmaz...Evlat edinmek isteyen kişinin çocuğu ayırt etme gücündeyse ve evlat edinilmesi konusunda bilgiye sahipse, beyanının alınmasında olumsuz bir sakınca olur mu?

Bir de bütün forumları okudum ama şuna rastlamadım, evlatlık almak isteyenin maddi durumu ile ilgili araştırmada, iki çocuğa bakabilecek durumda olması yeterli midir, yoksa daha fazla gelir durumu göz önüne mi alınır?

Çocuk Esirgeme Kurumuna Başvuru yapılırken, cinsiyet belirtmeksizin yaş belirlenebilir mi? Örneğin; 0-3 yaş, 0-5 yaş arası bir çocuğa bir yıl koruyucu olarak bakarak, eğiterek, daha sonra aynı çocuğu evlatlık olarak almak istendiği yazılmak zorunda mı?