Mesajı Okuyun
Old 15-04-2014, 13:52   #1
av.1304

İnceleme avm kiraları hakkında

merhabalar,

avm kiraları hakkında internetten çok fazla bir bilgiye ulaşamadım. kira hukuku ile ilgili bir kaç kitap karıştırdım ve neredeyse hiç bilgi yok, özel bir ilgi alanı. bir kaç sorum olacak, yardımcı olabilecek üstatlara şimdiden teşekkürkerimi iletiyorum.

1- kira sözleşmesine eklenen "Kiracı, AVM’nin dahili yönetmeliğine uymayı ve bu yönetmelik hükümlerinin uygulanması ile ilgili olarak istenecek giderleri ödemeyi taahhüt eder." hükmünün geçerliliği nedir?

2- "AVM’nin işletilmesi ile ilgili olarak sözleşmede hüküm bulunmayan hallerde dahili yönetmelik hükümleri geçerlidir." hükmü geçerli midir?

3- AVM yönetimi tarafından iç yönetmeliğe göre hesaplanan güvenlik, elektrik, doğalgaz, otopark vs. giderlerin ödenmemesi, kiranın ödenmemesi sonucunu doğurur mu?

4- kiraya veren, iç yönetmelikteki "AVM’nin tanıtım etkinlikleri, kira sözleşmesinin kiralama amacına uygun kullanımı ve kira sözleşmesinin uygulanmasına ilişkin giderlere kiracılar, arsa payları oranında katılırlar" hükmüne dayanarak tanıtım broşürü, sanatçılara yapılan ödeme giderlerini talep edebilir mi?

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. bu konu hakkında sunum hazırlıyorum, paylaşacağınız görüşleriniz de faydalı olacaktır. cevaplarınızı bekliyorum.