Mesajı Okuyun
Old 15-08-2008, 17:39   #16
supernatural

Karar

Alıntı:
Yazan caner87
sayın tobaccoexper,
Bana işi öğrenmek için illa koli taşımanın gerekip gerekmediğini sormuşsunuz.Bu konuyla ilişkin bilgim ve ilgim yok ancak belirttiğim gibi bir firma, işçisine bunu uygun görmüş.Ben de sizlere anlattım.
Öte yandan yüksek okul mezunu olmanız seri katil, sapık, terör suçlusu, dolandırıcı,hayat kadını,ruh hastası, geyşa,jigolo ya da işsiz olmanıza engel değil.
Ama mesela avukatlık ruhsatınız var fakat tıp fakültesi mezunu değil iseniz , üniversite mezunu olmuş olsanız bile doktorluk yapamazsınız gibi.
Diplomanız, sadece o diploma ile ilgili teşebbüs edeceğiniz işleri yapabileceğinizin resmi belgesidir. Hepsi bu.Geri kalanı kişisel tercihtir ya da ülkenin sosyo-ekonomik durumunun yansımasıdır.
Makine mühendisi olup, bakkal işleten bir tanıdığım da vardı.
Tamamen hayattan ne beklediğinize ve şansınıza göre şekillenen bir durum.
Ben de üniversite mezunuyum.Staj yaparken mahkeme kaleminde hakimin isteği üzerine kalem çalışanları ile birlikte dosyaları kalın naylon iplerle bağlamıştım. Koli taşımaktan daha az faydası olan biri işti. Ancak ruhsatı alabilmem için yapmam gerekiyordu gibi gibi gibi...

Sayın Caner87

Alıntı:
Öte yandan yüksek okul mezunu olmanız seri katil, sapık, terör suçlusu, dolandırıcı,hayat kadını,ruh hastası, geyşa,jigolo ya da işsiz olmanıza engel değil.

bu yukardaki lafları sanırım bana söylemediniz çünkü en başta benim ismim yazılmış olduğu için bunu ben söylemişim gibi gözüküyor ama o Sayın Ekin Ekşinin

Ben şunu anlatmak istedim eğer sadece koli taşıtmak için alım yapılıyorsa buna karşı çıkarım.Hor gördüğümden dolayı demiyorum sadece o insanın sınavı kazanmak için verdiği çabayı ya da üniversitedeki uykusuz kaldığı zamanları ders çalışmak için verdiği emeğe üzülüyorum. koli taşısın diye mi verdi o emeği? yok sadece bir kereliğine olmuşsa eğer bunda bir sorun görmem tabiki.

Artık bir çok firma üniversite mezununa yaptırılmayacak işler bile yaptırıyor.Neden? Biliyor ki o insan işe mecbur yada sigortası işlesin diye bunu çekeceğini biliyor.Bunu suistimal eden firmalar da var.

Alıntı:
Makine mühendisi olup, bakkal işleten bir tanıdığım da vardı.
Tamamen hayattan ne beklediğinize ve şansınıza göre şekillenen bir durum.

bu eğer kişisel tercihse ona birşey diyemem ancak bide mecbur olduğu için çalıştığını düşünün?