Mesajı Okuyun
Old 25-07-2008, 12:34   #12
duyurucu1

Mutlu Ben işi büyüttüm.Tutmayın beni.Adaylığımı koyuyorum

Avukat Muzaffer Erdoğan’nın uyarısı üzerine bu gün hemen baromun başkanı ile konuştum.Dedim ki”Sayın başkanım,avukatlardan suç isnadı altında olanlar var.Onların savunulması gerek.Ben eğer görev verilirse ,bu işi ücretsiz yapmak istiyorum.Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir?”

Bana verilen cevap”Sevgili duyurucu1.Bu durumda olan arkadaşlara CMK’dan yardım yapamayız.”Adli “Yardım”dan da yardım yapamayız.Kendileri mahkemelerde yada soruşturma evresinde avukat istesinler.Biz de avukat verelim.”

Ben tekrar;Hayır sayın Başkanım mesele adli yardım CMK meselesi değil.Baro olarak bu durumda olan avukatlara savunma yardımı yapıyor musunuz?Yapmak ister misiniz?Ben onu soruyorum”

“Şimdiye kadar bana böyle bir talep olmadı.Bu durumda olan avukat varsa .Gelsin.Ona ehil avukat tavsiye edebiliriz”

“Gene anlatamadım sayın başkanım.Ben savunma diyorum.Neticede siz tavsiye etseniz dahi o avukatın ücretini de savunma yardımı alan arkadaşımız ödemeyecek mi?”

“Ödeyecek tabi”
“Ben savunma yardımı diyorum.Baro olarak ücretsiz savunma yardımı yapabilir miyim?Size dilekçe ile başvursam.Beni görevlendirir misiniz?KDV ve Gelir Vergisi ödememek koşulu ile meslekdaşlarıma sizin bünyeniz dahilinde savunma yardımı yapabilir miyim?Beni görevlendirir misiniz?”

“Ha o mu?Yok öyle olmaz.Avukat kendisi mahkemeden normal vatandaş gibi avukat isteyebilir.Mahkeme de bizden talepte bulunursa ona avukat verebiliriz.Bunun dışında özel olarak avukata savunma avukatı veremeyiz.Hele KDV ve gelir vergisinden muafiyet hiç olmaz..Hem canım bu durumdaki avukatın kendisini savunacak hiç mi tanıdığı bir kaç arkadaşı avukat yok?”

“Var olmaya var da sayın başkanım mesele avukata verilecek ücrette düğümleniyor.”

“Bir avukatın kendine bir avukat tutacak kadar parası yoksa artık ben ne yapayım duyurucu1?”

Konuşma bu minval üzerine devam etti sayın seyirciler.

Şimdi bir kere anladım ki ben çok akıllı bir adamım.Bu “Derin Baro”yu kurmakla ve de üye olmakla çok büyük sevap işledim.Çünkü yok yok bu baroların avukata savunma yardımı yapacakları falan yok.En iyisi kendi göbeğimizi kendimiz kesmek.Başımıza bir iş mi geldi?Çat! Çat! Derin Baronun kapısını çalarız. “Arkadaş sen bize demedin mi Derin Baro savunma yardımı yapıyor diye.Al işte KDV al işte gelir vergisi.Gir bakalım benim davama.

Savunma avukatı da gider maliyenin kapısını çlar.Çat!Çat!”Al arkadaş KDV’ni!Al gelir vergisini!Var mı benden başka istediğin?

Böylece bir avukat diğerinin davasına savunma katkısı verir.

Yok yok tevazu göstermemeliyim.Ben çok böyyük adamım.Acaba yakında adaylığımı Türkiye Derin Barolar Birliği’ne mi koysam?Hani bana yakışır da.

Bak fazla ısrar etmeyin.Belki de Dünya Derin Barolar Birliğine de aday olabilirim.