Mesajı Okuyun
Old 16-03-2010, 19:03   #17
nephilis

Alıntı:
Yazan Hades
Sayın nephilis,
Sorunuzu "Meslektaşların soruları" alanında sormuşsunuz ve öncelikle sizden bu alana ilişkin kuralları havi http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=16748 adresine -mümkünse- bir göz atmanızı rica ediyorum.

Sayın Hades,
Hangi başlık altına mesaj attığımın farkındayım ve de forum kurallarını gayet iyi bilecek bir süredir de bu foruma üyeyim.

Alıntı:
Yazan Hades
7 no lu mesajımda eklediğim Yargıtay kararında borçluların vekiline gönderilmiş bir "ödeme emri"nden bahsedilmektedir ki; dosya içeriğini bilmemekle birlikte; işbu ödeme emrine, itirazın iptali davası ilamının ve içeriğinin eklenmiş olması ihtimali de vardır (diye düşündüm ) ve o kararı bu sebeple ekledim;

İşte ben de bu kararın başlıkta sorduğum soruyla bir ilgisi olmadığını, kararda bahsedilenin icra değil ödeme emri olduğunu söyledim ve de söylüyorum.

Alıntı:
Yazan Hades
... akabinde eklediğim karar da Sayın Av. Hakan Eren in ayrı olarak ilamlı takip yapılması görüşüne katılmadığım için Sayın meslektaşımın mesajını alıntı yapmak suretiyle eklediğim bir karardır; size karşı yazdığım bir mesaj olmadığı sarihtir.

Kimin mesajını alıntılamışsanız cevap verme hakkı sadece o üyeye mi düşüyor acaba? Bakın forumdaki bu kuralı bilmiyordum. Fakat mesajımı alıntılayarak yazdığınız iletiye de sayın Eren cevap vermiş. Bu geçersiz cevabı niye dikkate aldınız ki, oysa bana hitaben yazmıştınız iletinizi ?!?

Kaldıki ben zaten yollamış olduğunuz ikinci kararla ilgili herhangi bir olumsuz eleştiri de yapmadım. Yazdıklarım yukarıda duruyor..

Bakın en iyisi ben size bir tavsiyede bulunayım,

Başlık altında bir soru sorulduğunda cevap veren kişiden beklenilen -buranın bir hukuk forumu olduğu göz önüne alındığında- öncelikle verilen cevapta yasal temellere dayandırılmış hukuki bir yorumun mevcut olmasıdır. Yargıtay kararı arama motoru gibi şrak yargıtay kararı yapıştırmak değil. Kişi tabiidir ki yapmış olduğu yorumu yüksek mahkeme kararıyla desteklemek isteyebilir fakat bu sorunun altına cevaben yargıtay kararı yapıştırmak şeklinde olmamalıdır.. Yok böyle olacaksa o zaman biz hiç düşünmeyelim, bırakalım herşeyi onlar düşünsün, bizlerde kutsal metinmişçesine yargıtay kararlarına biad edelim..

Hülasa, kusura bakmayın ama her soruya direk yargıtay kararı yapıştırarak cevap verme tarzınız kesinlikle bana uymuyor.. Bence bırakınız bu işlevi hukuk programlarındaki karar arama motorları yerine getirsin..

Alıntı:
Yazan Hades
Soruyu sorma amacınızın: "olması gerekenin ne olduğu değil, prosedürün uygulamada nasıl işlediği" olduğunu belirtmişsiniz. Lakin:

Sorunuzda böyle bir amacınızın olduğu anlaşılmamakla birlikte sonraki mesajınızda;

demişsiniz ki; uygulamada (farklı şekillerde) ne yaptıklarına kendiniz cevap vermektesiniz -Soruyu sorma amacınız paralelinde- İcra Müdürlüklerinin bu belirttiğiniz yöntemlerden başkaca bir prosedür uygulayıp uygulamadıklarını mı merak etmektesiniz ve bu forumu açtınız; bunu da anlayamadığımı belirtmek isterim

Sonuç olarak başarılar ve kolaylıklar dilerim...

Saygılarımla...

Uygulamanın ne yönde olduğunu sorduğumda henüz bulunduğum yerdeki icra müdürlüklerinde mevcut uygulamayı araştırmamıştım. Bu hususu araştırdıktan sonra bizim buradaki uygulamayı da bir sonraki mesajımda ilettim zaten. Anlaşılamayacak birşey yok