Mesajı Okuyun
Old 03-04-2007, 23:22   #59
MTL

Ankara'ya geleli bir ay oldu olmadı.Kız arkadaşım Eskişehirde okuduğu için ayağımızın tozuyla ve ona destek olmak adına bir uğrayayım dedim.Neyse öğrenciyiz ya trenle gidelim dedik.Ankara'da yer bilmem yurt bilemem.Tren garına sadece bileti almak için gitmişliğim var.Neyse akşam yattım sabah 9 trenine yetişecem.Alarmı kurmuşum 7'ye.Arkadaşla sohbete daldığım için vakit nasıl geçti bilmiyorum.Saat 4 gibi uyumuşum.Kalkarım diye düşünüyorum.Ama nerde......Bir kalktım ki saat 8:30.bizim evden gar arası yarım saat.Kesin yetişemem diyorum.Neyse ben jet hızı giyindim valizi aldım koşuyorum.Daha gara giden otobüs nerden geçer bilmiyorum.Koştum İstanbul yoluna(en yakın orasıydı).Trene 15 dk. var ben otobüs bekliyorum.Neyse derken birini durdurdum "beni tren garına en yakın yere bırakırmısınız" diye söyledim.Gözüm saatte, kalmış 10 dakka.İndim otobüsten hemen bir taksi çevirdim.Acele tren garı.Allahtan adam kısa bir yol biliyormuş da gara yetiştim.Saat ,abartmıyorum 7:57 ben gardayım.Ohh çok şükür yetiştik....Koşa koşa gidiyorum.Daha önce(küçüklüğüm hariç) hiç trene binmediğim için atladım ilk trene.Asıl bomba burda.Bir girdim içeri adım atacak yer yok.Herkes kavga ediyor.Ortalık çuval dolu.Meğer ben "Kayseri" trenine binmişim.Orda ki yolculardan biri biletimi gördü göz ucuyla "sen yanlış trendesin" dedi.Tabi ben bir hışımla ordan da çıktım.Karşı perondaki trenin en son vagonuna kendimi zor attım.Kovboy filmi edasıyla bindiğimi hatırlıorum en son.Nerdeyse tren hareket ederken atlıyacaktım.Bindiğim gibi tren hareket etti.Üç kuruş kar edelim derken 5 kuruş zarara girdik işte.
Bu da bende böyle bir enstantene.Paylaşayım dedim