Mesajı Okuyun
Old 06-02-2008, 07:44   #26
lale ayhan

Fakülte hayatım boyunca lösev, kızılay, alternatif kamp gibi organizasyonlarda gönüllü olarak faaliyetlere katılmak ve tiyatro izlemek/oynamak/organize etmek sanırım en büyük 2 hobimdi. Şimdi ise mezun olmuş ve biraz daha olgunlaşmış biri olarak yazları özellikle tüplü dalış yapıyorum. Tüplü dalışı denememiş herkese tavsiye ederim, su altında olmak uçmaktan o kadar farksız ve ve o kadar heyecan verici ki... Müthiş bir duygu!
Ayrıca gezmek, farklı kültürler tanımak, farklı coğrafyaları keşfetmek (Bunun içinde AB fonlarından yararlanıyorum) Bizim dışımızda dünyada olan bitenleri, insanları, onların kültürlerini, ülkelerini görmek müthiş haz verici, aynı zamanda insanın ülkesine olan sevgisini kamçılayıcı bir etken. Bir de son bir yıldır yeni dillere merak sardım, Fransızca ve İspanyolca öğreniyorum, zorunlu bir durum sonucu ortaya çıkmadığı için sanırım bunu da hobilerim arasında belirtmem mümkün.
Ayrıca doğayla başbaşa kalmak, yüzmek gibi sporların yanında fırsat (ve uygun mekan) buldukça yürüyüş, tırmanış gibi doğa sporları yapıyorum. Ve eskisi kadar yoğun biçimde olmasa da halen çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük faaliyetlerine devam ediyorum. İnsanın, kendisi dışındakiler için, tamamen karşılıksız şekilde birileri için çalışmasının hazzı hiç bir şeyle ölçülemez. O denli ki, bu çalışmalar değil sizi yormak, bütün fiziksel yorgunluğunuzu da alıp götürüyor getirdiği ruhsal dinginlikle....
Sanırım bir hukukçu için fazla hobim var Fobilerime gelince; uzun süre kapalı kalmak dışında bir fobim yok.