Mesajı Okuyun
Old 14-08-2009, 12:16   #9
handekumas

yardımcı olması açısından bazı bankalar kredi kartı çıkarırken ve özellikle kredi kullandırırken, borçluları zorla hayat sigortası yaptırıyor ve bunun için 40-50 tl para alıyor
bana da bir müvekkil gelmişti ve vefat eden eşinin bankaya olan 100.000 tl üzerindeki kredi borcunu ödeyemeyeceği için mirası reddetmek istiyordu.
kendim de o sıra kredi çekmek üzereydim, sigorta yaptıkları an aklıma geldi
araştırdık ki banka kredi kullandırırken sigorta da yapmış
hemen bankaya vefat ihbarı ile sigortaya rizikonun gerçekleştiği ihbarını yaptık.
sonra tabii akıllılar vefatı 5 gün içinde bildirmedik sözleşmede öyle yazıyor tarzında itiraz ettiler ödememek için.
birkaç toplantı sonrası sözleşmede yer alan 5 günlük sürenin gerekirse mahkeme nezdinde iptal edilebileceğine inandılar ve kredi borcu sigorta tarafından ödendi.
miras red süresi kaçacak diye de korktuk tabii bu arada onun için de terekenin resmi defterinin tutulması talebinde bulunduk süre kazanmak için
sonu iyi biten karışık bir işti
o yüzden müvekkilinizin eşinin kredi kartı borcu demişsiniz ama bir ihtimal sigortalı olabilir vefat eden şahıs
araştırmakta fayda var çünkü bankalar kesinlikle "aaa X şahıs vefat etti ama biz ona sigorta yapmıştık, sigorta bu borcu karşılar" şeklinde hatırlatmalarda bulumuyorlar.