Mesajı Okuyun
Old 14-02-2009, 18:28   #7
Tiocfaidh

Meseleye farklı bir pencereden bakarak konu bütünlüğünü dağıtmak istemem ama başvuruların yabancı dilde yapılması kuralı bu piyasada pay sahibi olmak isteyen azimli avukatlar için büyük bir fırsat olabilir. Fakülteye kaydolduğum tarihten beri sitemkar söylemlerine, meslektaş sayısındaki enflasyon ve küçülen (meşhur)pasta serzenişlerine şahit olduğum avukatlar için değerlendirilmesi halinde gerçekten büyük bir kariyer ve gelir kapısı olabileceğini düşünüyorum yeni uygulamanın.

Gayret gösterip kendini geliştirmekten ziyade yorulmadan para kazanma hayali kuran avukatlar için de bir o kadar ürkütücü tabi durum. Gelişime ve değişime bu denli kapalıyken ve zahmetsiz para kazanma arzusundayken küçülen 'pasta' nedeniyle dile getirilen serzenişler ne ölçüde dikkate alınmalı, bilemiyorum.

Avukatlar dahil tüm meslek gruplarında, kariyer ve kazanç imkanlarının vasıf ve liyakat temelinde şekillendiği, Aristo'nun meşhur 'dağıtıcı adalet' teorisinin hüküm sürdüğü saygın, ilkeli ve verimli bir piyasada mesleğimizi icra etmemiz temennisinde buluyor ve yeni uygulamayı bir de bu açıdan ele almamız gerektiğini düşünüyorum.

Saygılar