Mesajı Okuyun
Old 06-10-2007, 23:21   #12
deno

Sayın Av.Uygar,
ben İstanbul'da yaşıyorum ve İstanbul'un şartlarını düşündüğüm zaman durum değişiyor.Öncelikle siz 4 yıl boyunca kendinizi geliştirmemişseniz kimse size işi öğretmeye hevesli değildir.Ki gerçekçi olursak kimse ' aman da bu öğrenci işi öğrenmek istiyor değerli vaktimizi ayırıp hayrına ona iş öğretelim' demiyor,herkes işi kendisi öğreniyor.Yani yanında çalıştığımız avukat bize bir iyilik yapmış olmuyor.Bizim iş gücümüzden faydalanıyor,tabi bizimde karşılığında bir şey talep etme hakkımız var değil mi? Aksine böyle bir beklenti içine girmek insafsızca olur.Asıl sorgulanması gereken bu.
Ayrıca staj ne yazıkki zorunlu bir evre.O nedenle ben sizi beğenmedim,beni tatmin edemiyorsunuz deyip,çıkıp gidemiyorsunuz. Bu durumun avukatta farkında olunca durum onun lehine bizimse aleyhimize gelişiyor.
Evet yakında bende bu mesleği icra edeceğim.Ama bu kötü olan davranış biçimlerini eleştiremeyeceğim anlamına gelmiyor değil mi?Doğrusu bu tavrınızı anlayamadım! Oldukça sakıncalı olan bir savunma biçimi olduğunu düşünüyorum.İlginize teşekkür ederim.