Mesajı Okuyun
Old 28-08-2006, 09:44   #1
pia

Varsayılan Puslu Kıtalar Atlası-Amat- İHSAN OKTAY ANAR!

Anlatacağım bu kitapları, kitap okumayı seven herkese kesinlikle tavsiye ediyorum, hatta rica ediyorum, bu kitapları okuyun
İhsan Oktay Anar Ege Üniversitesi Felesefe bölümünde öğretim görevlisi, benim kitaplarıyla tanışmam Puslu Kıtalar Atlası'yla oldu. Eski Türkçe'ye benzer bir dille yazılmış bu kitaba bir-kaç kez başladım ama anlamadığım kelimelerin çokluğuna dayanamayıp bıraktım, bu durum bir-kaç kez böyle devam etti. Sonra nasıl oldu hatırlamıyorum ama o ilk sayfaları okudum, devam ettim, ettim ve hayran kaldım!
Felsefi roman deniyor sanırım bu tarza ama benim gibi felsefeden nefret eden bir insanı bile hayran bıraktıysa kendine, herkes okumalı diyorum, kitabın bazı yerlerinde insanların şaşkın bakışlarına rağmen sesli sesli(!) güldüğümü hatırlıyorum.
Fakültede elimde bu kitapla yürürken beni yolda durdurup kitapla ilgili fikrimi soruklarını hatırlıyorum, meğer farklı bir kitlesi varmış Anar'ın, ben yakın arkadaşlarımdan biriyle böyle tanıştım
Uzun bir bekleyişin ardından Anar'ın son kitabı Amat da çıktı, gerçek anlamda bir denizcilik kitabı diyebilceğim Amat'ı okuyup ardından Karayip Korsanları2nı izlemek çok keyifli oluyor, tavsiye ederim
İhsan Oktay Anar'ın Kitab-ül Hiyel ve Efrasiyab Hikayeleri isminde romanları da var,onları da okudum ama açıkcası Puslu Kıtalar Atlası ve Amat başka!
Bol gülücüklü bir yazı oldu bu