Mesajı Okuyun
Old 16-06-2007, 16:42   #1
nail keçeli

Varsayılan adalet teşkilatının vakfı

istanbul'daki avukatların önemli bir sorunlarından biri de adalet teşkilatı vs vs vakfıyla ilgili bence. kadıköy üsküdar ya da başka bir adliyede bakıyorum adliyenin önünde sıra sıra bu vakfın araçları park etmiş. kadıköy de durumu adliyenin savcısına söyledim, ben bilmem başsavcı bilir dedi. hadi bakalım ne olacak ben de bu arabaların yanına park ediyorum dedim, hem ceza kestiler hem de savcıyla ve polislerle kavga etmek zorunda kaldım. bu vakıf bir özel hukuk tüzel kişisi, yani benimle eşit durumda. hatta avukat olduğum için, adliyedeki otopark bakımından ben daha öncelikli hissediyorum kendimi. bu kanunsuzluğu bizzat savcılar yapıyor, yani hukuk adamları. feci bir durum.
yine bu vakfın bir diğer kanun tanınmazlığı ve tabiri caizse haraç kesen durumu şu, hacizlere ille de onlarla gidiliyor, benim arabam arabam olsa dahi, çok kısa mesafelere bile astronomik paralar alıyorlar. Bu vakfın da bu uygulamaya izin ya da karar verenlerin de ahlaklı ve hukuk zemininde davranmadıklarını düşünüyorum.
Tabi tüm bunlara sevgili Baro'muz hiçbir karşı duruş sergilememektedir.

Saygılarımla
Nail Keçeli