Mesajı Okuyun
Old 09-04-2008, 21:20   #1
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Varsayılan Bu Da Ne? Hasmım Beni Vekil Tayin Etmiş?!

Değerli meslektaşlarım,

Bu forumda benim değil , ama bir meslektaşımın başından geçen (geçmekte olan) bir olayı tartışmaya açmak istiyorum:

Düşünün ki, bir tapu iptal davası açtınız, diyelim ki dava değeri de oldukça yüksek (Yahut bir icra dosyasında alacaklı vekilisiniz ve borçlunuz icra dosyasına sizin, aslında başka işleri nedeniyle yeni anlaştığı vekiliniz olduğuna dair bir beyan dilekçesi ve vekaletnameyi ekliyor) ve siz davayı kazanmak/takibi sonuçlandırmak üzeresiniz. Karar duruşmasından önce dosyanızı incelediğinizde, dosya sizi ilginç bir sürprizle karşılıyor: Bakıyorsunuz ki açtığınız davanın davalısı, sizden "Avukatım" diye söz ediyor ve size çıkarmış olduğu vekaletnameyi ekleyerek, ilgili ilgisiz takip konusunda anlaştığınızı iddia ettiği dava dosyası dışı sair işlerinden söz ediyor. Ancak böyle bir anlaşma değil, birebir görüşme dahi yok.

Siz algılama zorluğu çekmekte iken, müvekkiliniz de sizi oluşan tuhaf durum nedeniyle azlediyor.

Bu tuhaf durum, her zaman her avukatın başına gelebilecek, garip ancak çok mümkün bir durum olmakla , burada "Müvekkil-Avukat ve Yeni Müvekkil İddiasındaki Karşı Taraf" açısından ilişkilerin ve hukuksal durumlarının irdelenmesi amacıyla bu forumu açıyorum.

Düşünce ve önerileriniz?

Saygılarımla...