Mesajı Okuyun
Old 28-06-2022, 07:42   #1
avemree

Varsayılan Cmk ile soruşturma evresinden sonra kovuşturmaya görevlendirilmek

Değerli meslektaşlarım, bugün aklıma takılan bir kaç durum ile ilgili bilgilerinize başvurmak istiyorum. Soruşturma evresinde atandığım bir dosyanın adli kontrol verilmesinden sonra iddianame düzenlenmesi ile kovuşturma aşaması için tekrar görevi kabul ettim. Ancak daha önce pek kovuşturma evresi ile ilgili pek deneyimim olmadığı için bazı yapılması gerekenleri atlamaktan korkuyorum. Uyuşturucu satma suçundan hakkında soruşturma ve kovuşturma açılan müvekkilim, kendisinin satmadığını kullandığını hatta daha önce tedavi aldığını vs. kabul ediyor. Üstünden 1.04 gram eroin ve 18 adet suboxone çıkmış. 6 temmuz duruşma tarihi, ben bir savunma dilekçesi yazıp mahkemeye gönderdim. Bunun dışında neler yapmalıyım sizce? Kendisine ulaşamıyorum, ifade de belirtti kullandığı telefon yokmuş, sizce ulaşmam şart mı, duruşmaya kadar neler yapılmalı sizce? Duruşma anında da sadece dilekçemi tekrar ediyorum demem sizce yeterli mi, tanık vs. falan da yok, neler demeliyim, nasıl davranmalıyım sizce? Cmk ile kovuşturma aşamasında göre alırken gözardı edilmemesi gerekenler nelerdir? Vakit ayırıp cevap yazan üstatlarıma şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.