Mesajı Okuyun
Old 09-01-2012, 17:02   #67
AVOY

337. Kısa Dönem olarak İstanbul'da yaptım askerliğimi (Aralık 2010 - Mayıs 2011)

Doğum yerim ve doğduğum günden beri ikametgahım İstanbul, kütüğüm Sivas'ta.

Bakırköy Askerlik Şubesinden başvurdum, Çorlu'da sınava girdim, sınav sorularından sadece 5'ini cevapladım, geri kalanını "sallama" diye tabir edilen şekilde işaretledim.

Evimden 9 km uzaklıkta acemi birliğine düştüm. Usta birliğim de yine İstanbul'da idi.

Öncelikle şunu söyleyebilirim. Zaten yazdıklarımdan anlamışsınızdır ama düşeceğiniz yer kesinlikle hiç bir koşula bağlı değil. Okul, ikamet, kütük, kardeşinin askerlik yaptığı yer, uzun-kısa dönem talep edip etmemeniz vs. Zaten öyle olmasın diye uğraşıyor TSK. Düşülecek yerler bazı kriterlere göre -aşağı yukarı da olsa- belirlenebilecek olsa zaten sen şuraya düşersin, sen şurada yapabilirsin denilirdi. Bunun denilememesi için kriter yok sanırım TSK'da

Askerliğimi yaptığım yerde benim gibi İstanbul doğumlu ve ikametli arkadaşlar da vardı, hatta içlerinden kütüğü de İstanbul'da olanlar vardı..

4 sene aynı üniversitede okuduğum avukat arkadaşım ile avukatlık stajı süresince ayrıydık (başka ilde yapmıştı stajını), sonrasında acemi birliğimiz aynı yer çıktı. Ben Avukat Ruhsatımı almıştım, arkadaşım stajını bitirmiş fakat ruhsat almamıştı. Yani ruhsatın da bir etkisi yok.
Kışlaya beraber girip badi olmuştuk

Demek istediğim herhangi bir kritere takmayın kafanızı, ne çıkarsa o yerde o askerlik yapılacak zaten.

Askerlik görevimi ifa ettiğim süre zarfında ise bölük komutanıma hukuki işlerinde yardımcı olduk iki avukat asker arkadaşım ile. İyi geçmişti kısacası. Komutanımı da özledim buarada.

Hayırlısı olsun gidecek olanlara, askerde olanlara da Allah kolaylık versin