Mesajı Okuyun
Old 01-12-2023, 11:45   #1
avbeste

Varsayılan Mesleğe yeni başlayanlar için sigortalı çalışmak mı yoksa vergi levhası açmak mı?

Selamlar meslektaşlarım. Ruhsatını birkaç gün içerisinde alacak olan yeni bir meslektaş olarak aranızdayım. İş konusunda şu aşamada ne yapacağıma karar veremiyorum, çevremde de yakınen tanıdığım hiçbir avukat olmadığından ötürü bu konuda sizden fikir almak istiyorum. Staj süresi boyunca yanında çalıştığım, maddi anlamda çok yüksek gelir elde etmeyen patronum vergi levhamı açarak yanında çalışmamı bu şekilde hem onun davalarına yardım edip hem kendi davalarımı alabileceğimi ve bunun karşılığında avukatlık asgari ücret tarifesini vermeyi teklif ediyor. Ancak 1 sene sonra bağkur prim borcu ödeyeceğim de göz önüne alındığında bu şekilde çalışmak bana pek mantıklı gelmiyor. Mevcut imkan ve çevre anlamında kendi ofisimi de açmam mümkün değil. Sigortalı olarak başka bir iş aramak mı yoksa burda kalmak mı daha mantıklı olur? Vergi levhamı açarsam ne gibi masraflarım çıkacak ve ortalama kaç TL'yi bulacaktır? Bu konuda tecrübeleriniz ve önerilerinizden yararlanmak beni çok mutlu eder. Şimdiden teşekkür ederim.