Mesajı Okuyun
Old 26-05-2008, 14:10   #5
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın Akçagöz,

Öncelikle sizi tebrik ederim. Bu dosyanın (mümkünse tabiki) taraf dilekçelerini,mahkeme kararını ve Yargıtay bozma gerekçesini bu alana ekleyebilir misiniz?

Esasen örnek dosyalarımızı THS'ye açmamız doğru olacaktır. Bunu ben de bazı dosyalarım için yapmak istiyorum.Sayın Admin teknik destek verirse tabiki.

Off-Shore olayı tamamen bir rezalet. Devlet eliyle halkı dolandırmanın bir başka adı diyorum ben. Öyle bir düzen düşünün ki Devletin adı Hukuk Devleti. Hukuk Devleti, Serbest Bölgeler Yasası çıkarıyor ve o bölgelerde başka ülke vatandaşlarına Off-Shore hizmeti verilmesine yol veriyor. (Bu güne kadar iyiki açılmadı!). Bankalarının başka ülkelerdeki Off-Shore bankalara aracılık yapmasına ses çıkarmıyor, izin veriyor. Yine bankacılık kanununa hüküm koyuyor: Off-Shore hesapları ben ödemem diyor!

Peki madem tehlikeli, madem devletin ödememesini gerektirecek kadar riskler taşıyor Off-Shore, o halde ne diye Off-Shore hsaplara paraların gitmesine ses çıkarmıyor bu Devlet?

Halk paralarını kaptırıyor. Rezalet sürüp gidiyor...

Bir Devlet, ödeme garantisi veremiyorsa o tür bir faaliyette ciddi risk ve suistmal gördüğü içindir. O halde Devletler kendi vatandaşını riskten korumak ve onların her türlü maddi-manevi gelişmesini sağlamak için çalışmak zorunda iken; böyle bir riski göre göre bankaların Off-Shore bankalara aracılık etmesine ses çıkarmaması, izin vermesi anlaşılır gibi değil...

Yargıtay, sanıyorum bu adaletsizliği gördüğü için "Ofcor" u bahane etmiş ve iyi etmiş...