Mesajı Okuyun
Old 01-03-2002, 22:08   #1
Hüseyin

Varsayılan Dms İçin 25 Yaş Sınırı Olabilir Mi?

1999 yılında yapılan DMS sınavında memuriyet için özel şartlar belirlendi.Ben Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okulu Hava Trafik Kontrolörlüğü Bölümü 2000 yılı mezunuyum.Bu güne kadar memuriyet yaşı 30 iken, 2000 yılının son aylarında memur alımında Hava Trafik Memurluğu için şartın bir taneside 25 yaş sınırı oldu.Eğer 2000 yılında Dms sınavı yapılsaydı yaşım tutuyordu.Fakat şu anda bu yaş sınırını geçtim.Bunun için dava açabilirmiyim?Bu yaş sınırının amacı şu olsa gerek.Memuriyet için 4 senelik üniversite mezunu ve İngilizce bilen kişileri alarak onlara eğitim vermek ve birkaç senede yetiştirmek.Oysa ki bizler bu işin okulundan yetiştik, yani eğitimimizi aldık. Bir kısa örnek vereyim:Bir insan tıp fakültesinden mezun olduğu zaman, bu kişinin hastanelerde çalışabilmesi için Dms yi kazanıp, daha sonrada 25 yaşından küçük olması istenecek.Eğer bu şartlar tutmuyorsa, tıp fakültesi mezununa tıp alanında iş verilmeyecek ve onun yerine 4 senelik üniversite mezunu Dms sınavını kazanmış insanlar alınarak, eğitilecekler ve doktor olacaklar.Bu örnekte tıp fakültesi mezunlarını bizler olarak düşünün.Bu sebeplerden dolayı dava açma şansım olabilirmi?Teşekkürler.

10-01-2001 00:02:59