Mesajı Okuyun
Old 16-02-2021, 11:05   #1
drako

Varsayılan Süresi içinde cevap dilekçesi vermemek// Tanık dinletme istemi reddi.

Müvekkilin boşanma davası mevcut ve bu boşanma davası aşamasında davacı ve davalı aynı evde karı koca gibi yaşamaktalar.Ve müvekkil de eşinin kendisini affettiğini davacı taraf beyan ettiğinden dava aşamasında herhangi bir cevap dilekçesi vermemiştir.

Ön inceleme duruşmasına yakın bir zamanda ise tarafıma gelip eşinin kendisini kovduğunu ve davaya devam edeceğini beyan edip tarafıma vekalet verdi.Ben de beyan dilekçesi ile tarafların beraber yaşadıklarını belirtip tanıklarımı bildirdim.

Hakim ise ön inceleme aşamasında dava sırasında karşı tarafın muvafakati olmadığından ve cevap dilekçesi süresinde verilmediğinden tanık dinletme istemimi reddetti ve karşı tarafın tanıklarının dinlenmesi için süre verdi.Duruşma aşamasında ise bu tanık isteminin boşanma davası sonrasındaki vakıaların ispatina yönelik olduğunu beyan etmeme rağmen yine de dinlemeyeceğini belirtti ancak karşı tarafın tanıklarına bu hususu özellikle soracağını belirtti.

Şu aşamada ise kararsız kaldım.Ara karardan rücu için bu durumda tekrar mahkemeye başvurmalı mıyım,yoksa tahkikat aşamasında tanıklarımı hazır edip tekrar mı şansımı denemeliyim?Veyahut hiçbir türlü sonuç alamacağımdan ik derece mahkemesi karar verdiğinden sonra üst derece mahkemesine savunma hakkımızın kısıtlandığı yönünde mi beyanlarda bulunmalıyım?Teşekkür ederim şimdiden.