Mesajı Okuyun
Old 20-01-2016, 16:25   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Andaç
merhaba ben üniversite öğrencisiyim bir süre önce düştüm ve ayağım alçıya alındı. O süre zarfında okuluma gidemedim, doktor istirahat etmem gerektiğini zorlamamam gerektiğini söylemişti. Bu süre içinde rapor almayı istedim fakat okulumuz rapor kabul etme gibi bir imkan sunmadığı için gitmediğim süre devamsızlık olarak işlendi. Bu yüzden sınıfta kalabilme ihtimalim var. Devamsızlık işini nasıl çözeceğimi bilmiyorum sizden ricam bu olayın hukuki boyutunu bana anlatmanızdır. Okula sunabileceğim yasal haklarımı öğrenmek istiyorum
Şimdiden teşekkürler
---------------------------------------------------------------------------------------------
Sayın KONUK,

Öncelikle geçmiş olsun.
Her üniversitenin "Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı " ya da Mediko Sosyal Merkezleri kurulmuştur.Devam ve sınav hakkı gibi konularda bütün öğrenciler için sadece bu merkezlerin vereceği hastalık raporları ile üniversite veya devlet hastanelerinin vereceği hastalık raporları öğrenim görülen yüksek öğrenim kurumunun yönetim kurulunca kabul edilir.
Özel hekim veya kurum raporları kabul edilmediği şeklinde kuralları bulunduğu bilinmektedir.
Üniversitenizin sağlık kurulu yönetmeliğinin incelenmesi yerinde olur.Her üniversitede ufak bazı değişiklikler dışında uygulamalar aynıdır.
Bu bakımdan mazeretinizi elinizdeki bilgi ve belgeleri de eklemiş olduğunuz bir dilekce ile üniversitenizin mediko sosyal bölümüne,ya da sağlık kültür spor daire başkanlığınıza bildirmeniz yerinde olur.
Ayrıca bir hukukcudan da yardım almanız yararınıza olacaktır.
Acil şifalardileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN