Mesajı Okuyun
Old 25-05-2022, 21:31   #4
Batu Han

Alıntı:
Yazan Av.Burak Can Yaz
Öncelikle iyi günler diliyorum meslektaşım. Benzer bir sorunla önceki tarihlerde karşılaşmıştım. Yapmış olduğum araştırma sonucunda Yargıtay 1. Ceza Dairesinin bu konu hakkında vermiş olduğu karara ulaşmıştım. Kararı aşağıda paylaşıyorum, umarım sorununuzu çözmede yardımı olur. İyi çalışmalar diliyorum.

"Yağma suçu nedeniyle zararın soruşturma aşamasında diğer sanık J. Ö.’ın ailesi tarafından karşılandığının anlaşılması karşısında, sanık Z. J. hakkında da TCK 168/3 madde gereğince 1/2 oranında indirim yapılması gerekirken yazılı şekilde indirim yapılarak fazla ceza tayini, bozmayı gerektirmiştir." [ Yargıtay 1. CD. 2011/465 E. 2011/19 K. 20.11.2011 ]

Acaba sizde kararın tam metni mevcut mudur? Google'da kararı ararken ilginç bir şey ile karşılaştım.

Sanırım aynı karar ama metin aynı değil. Ana fikre etki etmese de tarih ve isimlerde farklılıklar var.

https://caneryenidunya.com/malvarlig...kin-pismanlik/

“…Yağma suçu nedeniyle zararın soruşturma aşamasında diğer sanık Osman’ın ailesi tarafından karşılandığının anlaşılması karşısında, sanık Bilal hakkında da TCK. 168/3 madde gereğince 1/2 oranında indirim yapılması gerekirken yazılı şekilde indirim yapılarak fazla ceza tayini..” (Yarg.1.CD.,20.01.2011, 465/19, Eker, Etkin Pişmanlık, s.374, dn.33).

isimler ve karar tarihi farklı, esas ve karar numarası aynı.