Mesajı Okuyun
Old 26-01-2007, 21:24   #26
calikusu_kamuran

Acil

DÜZELTME

1-
Alıntı:
Yazan calikusu_kamuran
Eğer tek tipte düşünmek isteyen birey olmak istiyorsanız öncelikle, TOPLUMCU BİREYCİ ayrımından vazgeçilmesini istemek zorundayım. Ki geçmişin fikirlerini tekerrür etmiyorum. Söylemim açıktır BİREY İLE DEVLET MEFHUMU İÇİÇEDİR.
Burada sözcük hatası yapılmış olduğunu Harun Şimşek" i okuyunca anladım. TEK TİPTE DÜŞÜNMEK İSTEMEYEN BİREYLER OLMAK İSTİYORSANIZ BİREYCİ-TOPLUMCU AYRIMINDAN VAZGEÇİNİZ. Çünkü ben ne BİREYCİYİM-ne TOPLUMCUYUM, sadece BİREY İLE TOPLUM MEFHUMUNUN İÇ İÇELİĞİNİ BEYAN ETMEK İSTİYORUM. BU İSE ANLAŞILMAYACAK BİR DURUM DEĞİLDİR.

Binayı oluşturan tüm kum tanecikleri KENDİ ÖZ VARLIKLARINI KAYBETMEKSİZİN BİNAYI OLUŞTURMUŞLARDIR. bu kadar basit.

2-
Alıntı:
Yazan Harun ŞİMŞEK
Çok uzağa değil 26 yıl önceye bakmanızı tavsiye ediyorum.Darbe ile bitirilen bir ülke önünmüzdedir.Hala insanlar çocukları bazı şeyleri irdelediği zaman "çok karıştırma.Bak tehlikeli yerlerde dolaşma.Al paranı otur.Koca devleti düşünmek sana mı kaldı?Sen mi kurtaracaksın?vs."gibi telkinlerde bulunmaktadırlar.Bunun sebebini düşününüz.Bu şekilde yetişen çocuklar öncelikle kendilerine ve daha sonra da topluma ne verebilir?Koca bir hiç!!!İşte toplumcu diye tabir edilen sistemin sorunu budur.Tek fikir, O DA DÜŞÜNME, YÖNETİL!!!!

Bu eğitim sistemi ile de bağlantılıdır.Eğitim sistemini bu şekilde örgütlediğiniz zaman toplum adına topluma rağmen birşeyler yapan ve fakat aslında kendi çıkarlarına hizmet eden çünkü kendilerini toplum sayan şahısların(geçici 15. ve benzeri maddeler bu tezimin delilidir!)amaçları için bütün bir toplumu çalıştırmış olursunuz.Daha vahimi yetişen nesillerde bu eğitim sisteminden nasibini aldığı için ülkenin geleceği ipotek altına alınmış olur.Halbu ki eğitim sistemine liberal bir bakış açısı ile yaklaşırsanız yönetilen,güdülen demek istemediğim için yönetilen diyorum,bireyler değil düşünen bireyler meydana gelir.
------------------
Demokraat

Değerli Dostum, şu sözleri ile sonuçta bireyin toplumla bütünleşmek zorunda olduğunu kabul etmektedirler: "Bunun sebebini düşününüz.Bu şekilde yetişen çocuklar öncelikle kendilerine ve daha sonra da topluma ne verebilir?Koca bir hiç!!!" Kum tanecikleri, binayı oluşturmakla kum olma özelliklerini kaybetmezler.

Elbetteki güdülen bireyler bizim amacımız değildir, fakat, ortada şöyle bir gerçek var ki: BİR SAAT ÖNCE 10 KİŞİ ARALARINDA ANLAŞARAK ORTAK BİR AMACI GERÇEKLEŞTİRMEK İSTERLER. Fakat her nedense içlerinden 1 tanesi hayır BEN BİREYCİYİM, bu amacı desteklemiyorum. Kardeşim sen bizimle dalga mı geçiyorsun, daha 1 saat önce benimsedin ve bir anlaşma yaptık. SENİN İSTEDİĞİN NEDİR ANLAMADIK, artık seninle hiç bir ortak uğraş içined girmeyeceğiz git KENDİN PİŞİR KENDİN YE DÜKKANI AÇ.............OK

Yani işte insanlar bu halde idirler. Tabi herkes değil.

Fakat anladığım kadarıyla Syn Harun Şimşek, eğitimin LİBERAL OLMASI GEREKTİĞİ TEZİNİ ŞİDDETLE BELİRTMEK İSTİYORSUNUZ. Elbette Devlet gücünü elinde bulunduranların koltuklarını sapasağlam hale getirmek için YÖNETİCİLER YANLIŞ da YAPSALAR ALKIŞLAYALIM demek istemiyoruz.Toplumun ortak gayelerinden birisi DOĞRU OLARAK BELİRLENENİ-YARARLI OLANI İCRA ETMEKTİR. Bilimi biz siyasilerin koltuklarını sağlamlaştırması için bir araç olarak kullanamayız. Sanırım karmaşalar yaşayan bir toplum istemiyoruz. Elbette öyle. Bunu bir kere ben istemiyorum en azından.

Bakınız Avukatlık mesleğinden örnekle devam edelim. Her avukat kendini en bilgili en tecrübeli yapmak zorundadır. Elbette bu TOPLUMDAKİ her bireyin kendini en üst seviyede yetiştirmesi için bir zorunluluk olması gerektiği hususunda bir misaldir. Ve ne güzel ki avukatlık mesleği her avukatın ZORUNLU OLARAK VE BİREYSEL OLARAK KENDİNİ YETİŞTİRMEK ZORUNDA OLDUĞU BİR MESLEKTİR. Sizi anladığım kadarıyla bu misali anlatmak istiyorsunuz. Toplumun her bireyi kendini TAM DONANIMLI OLARAK yetiştirirse hiç bir sorun çıkmaz. Evet haklısınız böyle olunca EN SAĞLAM KUM TANECİKLERİNİN BİR BİRLERİNE SIMSIKI KENETLENDİĞİ BİR BİNA OLUŞUR VE sanırım 11 şiddetindeki depremlere dayanır ve ZEDELER DEĞİL ZADELER doğar.

SAYGILARIMLA