Mesajı Okuyun
Old 31-10-2006, 23:08   #7
mevzu hukuk

sözkonusu olan şey,hukuk bilgime veya aldığım eğitime olan güvensizliğim değil...inanın öyle bir belirsizlik içindeyiz ki...stajımı başlatırken sınav tarihi belli değildi ve benim stajım 1 ağustosta bitti, sınavın yapılması,açıklanması ve ruhsat gönderimi derken toplam yaklaşık 6-7 ay kaybım olacak...hani bir deyim vardır ,'bir baltaya sap olamamak'...abartmıyorum ama inanın kendimi öyle hissedyorum.çünkü uygulama yüzünden benim zamanım çalınıyor.Yasada sınavın yılda 2 kez yapılacağı yazılı,ama bu sene 1 kere yapılacak..bunun nedenini niye bana kimse vermiyor?sınav eylül ayında da yapılsaydı bu kadar tepkiye de yol açmazdı bence. Staj döneminde Barolar -3 büyük il dışında- stajyerleri hiç bir eğitimden, dersten, avukatlık hukukuna dair uygulamalı çalışmalardan geçirmedi.Şimdi neyin yeterliliği yapılıyor?şayet hukuk bilgimizin yeterliliği araştırılyorsa sınavın stajdan önce yapılması gerekmezmiydi?zaten yasa değişikliği sınavın tamamen kaldırılması yönünde değil,sadece stajdan önce yapılmasına dair...lütfen kendinizi bizim yerimize koyun ne hissderdiniz?