Mesajı Okuyun
Old 14-01-2008, 19:08   #1
konuk

Varsayılan Davadan haberdar olmama(Boşanma Davası)

Merhabalar.
31 senelik evliyim.3 çocuk annesiyim.Bir evli kızım,bir üniversite mezunu işsiz kızım ,bir de üniversitede okuyan oglum var.Eşim emekli hakim.Ben de emekli memurum.Evlendiğimizden beri eşimin ailesi boşanmamız için baskı yapıyor.Şiddet,aldatma,maddi manevi baskılara rağmen evlilik birliğimi sürdürmeye çalıştım.Eşim kalp ameliyatı geçirdikten sonra bizden habersiz bütün mal varlığımızı satıp yeni bir hayata başlamak istedi ve 1 sene başka şehirde yeni aldığı evde kaldı.Psikolojik destek almasını söyledik.Ağır sinir ilaçları yazılmasına rağmen kullanmadı.Bu plandan habersizken kendime ait evimi satıp paranın yarısını eşime verdim.Paranın tamamını istedi.Vermezsem boşanmakla tehdit etti.Durumu anlayınca bende paranın geri kalanıyla üstünü evli kızıma tamamlatarak 3 çocuğumun üstüne yeni bir ev aldım.Ölene kadar benim oturacağım şekilde,benden sonra çocuklarıma kalacak şekilde tapuda işlem yapıldı.Bu sırada eşimin eski işyerinde ikamet ettik.Eski evimin satılması karşılığında işyerinin tapusunu bana vermişti.Yeni evi satmak yerine eşime para vermek için işyerini sattık ve parayı eşime verdik.Yeni evde oturmaktayız.Parayı eşime elden verdim şahidim yok maalesef.Babamın ve kızımın yardımları ve kendi emekli maaşımla geçiniyoruz.Eşim parayı almadığını iddia ediyor ve boşanma davası açmış durumda.Bu davadan haberimiz kapıma gelen polisin hakimin istediği sorular var demesiyle oldu.Kağıtta yazan tarih 1 ay öncesini gösteriyordu.İlgili evrak numaralarını aldım.Boşanmayı da düşünmüyorum.Yeni evimizden hak talep edebilir mi?Boşanma olmadan hangi hakları talep edebilirim?Biraz uzun oldu ama kafanızda soru işareti kalmasını istemedim.Şİmdiden teşşekürlerimi sunarım..