Mesajı Okuyun
Old 24-02-2010, 00:01   #47
avukat152

Sayın Avukat Aysil öncelikle tebrik ederim. Siz de benim gibi bir cesaretle hemen büro açanlardansınız anladığım. İki yıl önce sizle benzer bir tereddütü ben yaşamıştım ve tecrubeli meslektaşlarıma ne yapmalıyım diye sormuştum. Şimdi çok yakın zamanda aynı endişeleri yaşayan biri olarak söylüyorum ki en iyisini yapmışsınız. Bir kere kira ödeme gibi bir derdinizin olmaması büyük avantaj. İlk zamanlardaki maddi zorlukları bir yana bırakırsak herşeyin zamanla yoluna girdiğini söyleyebilirim. Herşeyiniz, müvekkile karşı duruşunuz, adliyedeki tavrınız zamanla oturuyor. Hiç yapamam dediğiniz şeylerin üstesinden gelmiş, kuramam dediğiniz ilişkileri kurmuş buluyorsunuz kendinizi. Kendime bakıp vay be ne kadar değiştim, güvenim geldi dediğim çok olmuştur son zamanlarda. İnanın göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor zaman ve bir bakıyorsunuz ki mesleki bir tarzınız duruşunuz oluşmuş... Herşey için zamana ihtiyacınız var. Gelen sorulara çok saçma cevaplar verdiğiniz de olucak, çok anlamsız sorular soranlar da çıkacak karşınıza. Utandığınız, rezil oldum dediğiniz de olacak vay be biliyorum diyip bir hevesle anlattığınız da. Verebileceğim en önemli tavsiye ne olursa olsun yaptığınız hatalara üzülmek yerine gülüp geçmeyi öğrenmeniz ama onun yanında aynı hataları tekrarlamamaya gayret göstermeniz olacaktır. Önemli olan telafisi olmayan hatalar yapmamanız. Gerisi mutlaka hallolur. Rahat olun, zaman geçtikçe herşey yerli yerine oturacak. Başarılar ve bol kazançlar diliyorum. Hayırlısı olsun...